NASZ ZESPÓŁ

Lekarz weterynarii Karolina Ptak

NASZA KADRA

„Jesteśmy dla Was i dla waszych zwierząt. Staramy się traktować Waszych podopiecznych tak, jak sami chcielibyśmy, żeby zajęto się naszymi zwierzętami. Zapewniamy im najwyższy poziom specjalistycznej opieki a opiekunom staramy się przystępnie tłumaczyć i omawiać proponowane leczenie i profilaktykę. Stale podnosimy swoje kwalifikacje na konferencjach i szkoleniach, aby zapewniać najwyższą jakość świadczonych usług.„

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O PRZYCHODNI

LEKARZE



Jakub Fatyga

spec. chorób zwierząt nieudomowionych

Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. W 2020 roku ukończył studia specjalizacyjne Choroby Zwierząt Nieudomowionych na SGGW w Warszawie. Jego pasją jest medycyna zwierząt egzotycznych, dlatego od samego początku studiów poszerza wiedzę i umiejętności w tej dziedzinie. W latach studenckich członek kół naukowych – Sekcji Chorób Drobnych Ssaków pod opieką dr n. wet. J. Ziętka oraz Sekcji Parazytologicznej i Chorób Zwierząt Egzotycznych pod opieką dr n. wet K. Szczepaniaka, z którymi trzykrotnie zdobywał II miejsce na międzynarodowych konferencjach w Warszawie, Wrocławiu i Lwowie. Swój warsztat szlifował m.in. w gabinecie weterynaryjnym „Kajman”, w przychodni weterynaryjnej „Oaza” oraz „Wetlandia” w Warszawie. Praktykant w Ptasim Azylu oraz Centrum CITES w Ogrodzie Zoologicznym w Warszawie.

Z Vetiką związany od 2016 roku. Pasjonat egzotycznej chirurgii, stomatologii oraz endoskopii. Uczestnik oraz prelegent wielu konferencji i kursów związanych z tematyką zwierząt egzotycznych. Propagator wiedzy z zakresu chowu, hodowli, behawioru i medycyny zwierząt egzotycznych. Ukończył kurs z zakresu endoskopii zwierząt egzotycznych na University of Georgia oraz Colorado State University.

W Vetice zajmuje się szeroko pojętą interną i chirurgią oraz endoskopią i stomatologią.


Izabella Kuś

Absolwentka Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej w Krakowie. Obecnie w trakcie studiów specjalizacyjnych Choroby Zwierząt Nieudomowionych na SGGW w Warszawie. Swoją uwagę skupia na internie, medycynie ratunkowej oraz rehabilitacji. Absolwentka kursu specjalistycznego z zakresu fizjoterapii weterynaryjnej. Do Vetiki przychodziła intensywnie praktykować  będąc już na czwartym roku studiów, a staż lekarski był tego naturalną konsekwencją. Częścią naszego zespołu jest od 2022 roku, oprócz wizyt internistycznych pełni dyżury emergency w trakcie których przyjmuje nagłe przypadki i nadzoruje opiekę nad hospitalizowanymi pacjentami. W Vetice zajmuje się również zoofizjoterapią i rehabilitacją naszych pacjentów.

Prywatnie uwielbia górskie wycieczki oraz wszelkie formy aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Właścicielka królików Juliana i Bożenki.


Aleksandra Podolak

spec. chorób zwierząt nieudomowionych

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu i studiów specjalizacyjnych Choroby Zwierząt Nieudomowionych na SGGW w Warszawie. Już w trakcie studiów swoje zainteresowania skupiała wokół medycyny zwierząt egotycznych. Członkini SKN Zwierząt Egzotycznych Mephitis. Dwukrotnie zdobyła 1 miejsce w sekcji zwierząt egzotycznych w Międzynarodowej Konferencji Studenckich Kół Naukowych i Sejmiku SKN we Wrocławiu za prace poświęcone królikom domowym. Za całokształt prac badawczych oraz wydanych publikacji uzyskała na VI roku stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia naukowe. Swoją praktykę kliniczną rozpoczęła w Vetice w 2019 roku.

Właścicielka 3 królików miniaturowych (Sky, Morbi i Witek), oraz dwóch kotów (Maja i Pablo). W wolnym czasie interesuje ją ogrodnictwo, literatura oraz historia miasta Krakowa.

Zainteresowania zawodowe skupia głównie wokół chirurgii zwierząt egzotycznych, badań mikroskopowych (cytologia/hematologia) oraz medycyny ptaków.


Karolina Ptak

spec. chorób zwierząt nieudomowionych

Założycielka i właścicielka Vetiki. Zajmuje się interną i chirurgią zwierząt egzotycznych ze szczególnym umiłowaniem ptaków i ortopedii.

Równocześnie z Vetiką powołała do życia Fundację Akcja Dla Dzikich Zwierząt prowadzącą ośrodek rehabilitacji dzikich zwierząt pomagający poszkodowanym miejskim zwierzętom w powrocie na wolność.


Kinga Rybarczyk

spec. chorób zwierząt nieudomowionych

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu i specjalizacyjnych studiów podyplomowych Choroby Zwierząt Nieudomowionych na SGGW w Warszawie. Od początku studiów poszerzała swoją wiedzę na licznych konferencjach, szkoleniach i warsztatach głównie z zakresu medycyny zwierząt egzotycznych. W 2018 roku trafiła do Vetiki i od tego czasu związana jest z naszą przychodnią. Tłumaczka polskiego wydania książki na temat leczenia małych ssaków „Ferrets, Rabbits and Rodents Clinical Medicine and Surgery”.

W wolnym czasie uwielbia eksperymentować w kuchni i rozwijać swoje zdolności cukiernicze. Jej hobby są także podróże. Prywatnie królicza oraz psia mama.

Zwierzęta egzotyczne są jej pasją, zwłaszcza małe ssaki, dlatego cały czas rozwija swoją wiedzę z tego zakresu.

W Vetice przyjmuje ssaki, ptaki i gady oraz zajmuje się chirurgią i okulistyką.


Magdalena Zwolińska

spec. chorób zwierząt nieudomowionych

Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz SGGW w Warszawie, gdzie ukończyła studia specjalizacyjne. W trakcie studiów stypendystka za osiągnięcia naukowe, przewodnicząca Sekcji Chorób Drobnych Ssaków działającej pod kierownictwem dr Jerzego Ziętka. Od czasu ukończenia studiów związana praktycznie wyłącznie z medycyną zwierząt egzotycznych. Wieloletnia członkini Stowarzyszenia Pomocy Świnkom Morskim, wolontariuszka Stowarzyszenia Pomocy Królikom. Doświadczenie zawodowe zdobywała m. in. w Przychodni Weterynaryjnej REX w Lublinie, Oaza w Warszawie oraz Oaza w Krakowie. Uczestniczka wielu warsztatów, szkoleń i konferencji w zakresie medycyny zwierząt egzotycznych, prelegentka, obecnie w trakcie prac nad publikacjami naukowymi. Tłumaczka pierwszego w Polsce wydania „Ferrets, Rabbits and Rodents Clinical Medicine and Surgery”. Prywatnie „mama” trzech królików i gekona orzęsionego.

W Vetice, poza przyjmowaniem pacjentów internistycznych i chirurgicznych (małe ssaki, gady i płazy), udziela konsultacji onkologicznych, kardiologicznych oraz ultrasonograficznych.


Patryk Grobarczyk

lek. wet.

Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Z Vetiką związany już w trakcie studiów podczas odbywania praktyk klinicznych a potem w trakcie stażu dyplomowego. Z pasji do zdobywania wiedzy pragnie się rozwijać i doskonalić swoje umiejętności w dziedzinie interny ssaków oraz gadów aby móc świadczyć jak najlepsza opiekę swoim pacjentom z empatią i profesjonalizmem.

Na co dzień właściciel dwóch kawii rasy skinny: Boczka i Bekona.


Filip Madej

lek. wet.

 

PERSONEL POMOCNICZY



Martyna Garczyk

kierowniczka recepcji

Miłośniczka zwierząt, niekoniecznie tych domowych. Zdobyła tytuł technika hodowli koni w Nakle Śląskim oraz technika weterynarii w Katowicach. Codziennie wita z uśmiechem pacjentów Vetiki i dokłada wszelkich starań, by potrzebujące pomocy zwierzaki trafiły w ręce lekarzy weterynarii. W wolnych chwilach zasiada przy maszynie do szycia lub ucieka na wieś odpocząć od zgiełku miasta. Prywatnie mama psiej znajdy o imieniu Frelka.


Hanna Erbel

recepcjonistka

Od małego ciągnęło ją w stronę zwierząt. Z tego powodu w 2017 roku została wolontariuszką w śląskim oddziale Stowarzyszenia Pomocy Królikom, gdzie pomagała przez 3 lata, póki nie wyjechała do Krakowa. Obecnie szkoli się na technika weterynarii. Prywatnie mama trójki adoptowanych Pasztetów. W wolnych chwilach lubi zatracić się w książkach z gatunku fantastyki i tworzyć własną literaturę.


Natalia Niewiarowska

recepcjonistka

Studentka weterynarii na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. W 2021 uzyskała tytuł technika weterynarii w Zespole Szkół Rolniczo – Budowlanych w Lesznie. Zawodowo interesuje się żywieniem, dietetyką i rozrodem zwierząt. Prywatnie opiekunka dwóch adoptowanych świnek morskich – Geralta i Lamberta oraz owczarka niemieckiego Tiny. Czas wolny spędza na rodzinnym gospodarstwie agroturystycznym, gdzie opiekuje się zwierzętami gospodarskimi, szczególnie uwielbia spędzać czas wśród krów. Miłośniczka książek fantasy, kryminałów i muzyki zespołów Depeche Mode i Evanescence. Z nietypowych zainteresowań uwielbia podróże koleją oraz amatorsko trenuje bikejoring razem ze swoim psem.


Natalia Malinowska

asystentka lekarza

Jest studentką Zootechniki na krakowskim Uniwersytecie Rolniczym, ze specjalizacją w kierunku prewencji weterynaryjnej i ochrony zdrowia zwierząt. Czynnie bierze udział w akcjach charytatywnych oraz walczy o prawa zwierząt. Prowadzi dom tymczasowy dla kotów i jest mamą kota Adolfa oraz patyczków. W wolnych chwilach poświęca czas na naukę o zwierzętach egzotycznych i towarzyszących oraz udziela się w stowarzyszeniu Lepsza Zmiana, jako przewodnicząca ds. Zwierząt.


Kinga Sikora

asystentka lekarza

Absolwentka Zootechniki o specjalizacji prewencja weterynaryjna i ochrona zdrowia zwierząt na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Interesuje się dietetyką i behawiorystyką, głównie gryzoni i zajęczaków. Swoją przygodę z niesieniem pomocy zwierzakom rozpoczęła kilka lat temu, jako wolontariuszka w schronisku. Później, z zamiłowania do małych ssaków podjęła wolontariat w Stowarzyszeniu Pomocy Królikom, w oddziale Bytomskim. Miłośniczka zwierząt i natury. Od wielu lat pasjonatka sztuk walk. W wolnym czasie majsterkuje i aktywnie wypoczywa zwiedzając zielone zakątki Małopolski i Śląska Prywatnie opiekunka dwóch kawii domowych o włoskich imionach Tortiglioni i Rigattoni. Obecnie realizuje swoje największe marzenie w szeregach zespołu Vetiki.


Aleksandra Strojnowska

technik weterynarii

Swoją przygodę z Vetiką zaczęła w 2018 roku od wolontariatu w ośrodku Akcja dla Dzikich Zwierząt. Regularne dyżury pozwoliły jej na uzyskanie wiedzy na temat opieki nad dzikimi zwierzętami, gdzie obecnie zajmuje się m.in. odchowem osesków oraz piskląt a także współtworzy fanpage Akcja dla Dzikich Zwierząt-Kraków. Szybko podjęła naukę w Krakowskiej Szkole Innowacji i początkiem 2020 uzyskała tytuł technika weterynarii, podejmując pracę w zawodzie. Jest także zoopsychologiem i behawiorystą ze specj. gryzonie i króliki. Ukończyła kurs biologii i behawioru szczurów oraz kurs diagnostyki zwierząt egzotycznych. Członek Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Jest magistrem inżynierem Inżynierii Środowiska ze specj. Gospodarka Niskoemisyjna. Opiekunka psa, kota, ślimaka afrykańskiego i stada szczurków. Prywatnie interesuje się tańcem, śpiewem i rysunkiem. W wolnych chwilach czyta thrillery i książki o tematyce II wojny światowej.


Julia Szczesio

technik weterynarii

Od lat związana z fundacjami ratującymi koty. Sama w swoim domowym zaciszu prowadzi koci dom tymczasowy ale zdarzało się jej być też mamą zastępczą dla lisów, wiewiórek i jeży. Zwierzęta są jej życiową pasją. Jak się okazało nie samym kotem żyje człowiek, więc postanowiła poszerzyć swoje działania i trafiła do Vetiki jako wolontariuszka w Fundacji Akcja Dla Dzikich Zwierząt. Życie przychodni bardzo ją pochłonęło i w trakcie nauki na kierunku technik weterynarii rozpoczęła praktyki w naszym szpitaliku. Chęć poszerzania wiedzy i umiejętności zaowocowała tym, że w maju 2023 zasiliła techniczne szeregi zespołu. To ona dba o pełne miseczki, wygłaskane futerka i zadowolone pyszczki Waszych pupili. Prywatnie mistrzyni karate, mama dwójki pełnej miłości do zwierząt dzieci i właścicielka stadka kotów oraz dwóch skinny kawii domowych – Glorii i Tosi a w planach jest jeszcze duża jaszczurka.


Aleksandra Wygrabek

technik weterynarii

Z Vetiką związana od 2017 roku, początkowo jako wolontariusz Akcji dla Dzikich Zwierząt. Dzięki regularnym dyżurom w ośrodku zdecydowała się rozpocząć policealną szkołę dla techników weterynarii, jednocześnie zaczynając pracę w tej branży. Doświadczenie zdobywała w całodobowej klinice dla psów i kotów lecz w głównym kręgu jej zainteresowań są zwierzęta egzotyczne oraz dzikie. W Vetice zajmuje się głównie anestezjologią. Miłośniczka domowych i ogrodowych roślin. Entomolog amator. W wolnym czasie czyta japońska mangę, gra w gry planszowe i karciane. Jest właścicielką dwóch whippetów, kameleona jemeńskiego, gekona orzęsionego oraz stada gołębi adoptowanych właśnie z Vetiki.


Anna Ziemiakowicz

asystentka lekarza

Absolwentka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, ukończyła kierunek inżynierski Zootechnika o specjalizacji Zwierzęta Towarzyszące i Egzotyczne oraz magisterski Etologia i Psychologia Zwierząt. Swoje zainteresowanie parazytologią rozwijała w Kole Naukowym Zootechników i Bioinżynierów Zwierząt i dzięki temu ukończyła warsztaty parazytologiczne zorganizowane przez Krakowski Oddział Polskiego Towarzystwa Parazytologicznego. Zakochana w zwierzętach od najmłodszych lat, w szczególności w gadach, płazach i bezkręgowcach. Jest właścicielką pytona królewskiego, eublefara lamparciego, oraz stadka rzekotek australijskich. Dodatkowo, od kilku lat pracuje w jednej z największych hodowli ptaszników w Europie. Ciągła chęć poszerzania wiedzy sprawiła, że rozpoczęła kurs technika weterynarii i trafiła do Vetiki jako asystentka lekarza. W wolnym czasie uprawia intensywny trekking górski, a w domowym zaciszu zajmuje się digital artem.

Jak do nas trafić

Przychodnia Weterynaryjna Vetika
ul. Lipska 49
30-721 Kraków
tel.: +48 511 195 708
e-mail: przychodnia@vetika.com.pl
Facebook Pagelike Widget

Copyright © 2014 - 2024 Vetika | Wykonanie: CreativeOne