Lekarz weterynarii

Aleksandra Podolak


Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu.

Już od pierwszych lat studiów była zainteresowana medycyną zwierząt egzotycznych i w tym kierunku starała się zdobywać wiedzę uczestnicząc w dodatkowych wykładach i konferencjach. Drugą weterynaryjną pasją, jest praca z mikroskopem – analiza preparatów hematologicznych i cytologicznych – wierzy, że w najmniejszych szczegółach tkwią największe odpowiedzi.

Na VI roku studiów została stypendystką Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, za wybitne osiągnięcia naukowe. Dwukrotnie zajęła I miejsce w sekcji zwierząt egzotycznych w Międzynarodowych Konferencjach Studenckich Kół Naukowych i Sejmikach SKN we Wrocławiu za prace poświęcone królikom domowym. Na studiach również została już współautorką artykułów naukowych, poświęconych królikom utrzymywanych w domach jako zwierzęta towarzyszące. Członkini SKN Medycyny Zwierząt Egzotycznych „Mephitis”.

Z Vetiką pierwszy raz związała się jako wolontariuszka w fundacji Akcja dla Dzikich Zwierząt na III roku studiów. Praktyki kliniczne odbywała w klinikach w Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku.
W wolnym czasie czyta głównie literaturę fantasy, oraz spędza czas z przyjaciółmi. Z podróży przywozi talie kart, zamiast magnesów na lodówkę. Wieloletni Ekspert w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności – Destination Imagination Poland.

Prywatnie właścicielka dwóch srebrnych tygrysów – Mai i Pabla, oraz pary królików: 9-letniego Richarda oraz 6-letniej Sky.

Pasjonatka podróży, ambitnego kina i dobrych książek. Prywatnie właścicielka uroczego kota Williama.


Jak do nas trafić

Vetika
ul. Lipska 49
30-721 Kraków
tel.: +48 511 195 708
e-mail: przychodnia@vetika.com.pl
Facebook Pagelike Widget

Copyright © 2014 - 2022 Vetika | Wykonanie: CreativeOne