Asystowanie lekarzom, opieka nad zwierzętami, obsługa rejestracji

Technik weterynarii Emilia Kmito


W roku 2016 ukończyła kształcenie na kierunku technik weterynarii w Zespole Szkół Rolniczych w Czernichowie pod Krakowem. Z Vetiką związana od 2014 jako wolontariuszka, od roku 2017 jako pracownik etatowy, w międzyczasie próbowała swoich sił w klinice dla koni, gdzie zdobyła doświadczenie laboratoryjne, jednak jak sama przyznaje jej największą pasją są gryzonie i zajęczaki.

Uwielbia prace ze zwierzętami, największą satysfakcję czerpie z odchowu osesków i młodych ptaków w sezonie lęgowych. Przebywanie z nimi non stop w ciągu doby ale jednak zachowanie dystansu aby pozostały dzikie jest dla niej największym wyzwaniem, a każdy wypuszczony podopieczny daje jej siłę do dalszej pracy. Poza tym w Vetice zajmuje się recepcją, dogląda Waszych zwierzątek w trakcie i po zabiegu oraz pomaga lekarzom w gabinetach.

W Krakowie mieszka od 2012 roku, pochodzi z województwa Warmińsko-Mazurskiego i to tam stawiała pierwsze kroki w ratowanie dzikich zwierząt. Jej pasją jest jazda konna i podróże. Właścicielka suczki o imieniu Tusia i adoptowanej z fundacji Rity, króliczki z problemami. Opiekuje się również małym stadem koni rasy śląskiej.


Jak do nas trafić

Vetika
ul. Lipska 49
30-721 Kraków
tel.: +48 511 195 708
e-mail: przychodnia@vetika.com.pl
Facebook Pagelike Widget

Copyright © 2014 - 2022 Vetika | Wykonanie: CreativeOne