NASZ ZESPÓŁ

Lekarz weterynarii Karolina Ptak

NASZA KADRA

„Jesteśmy dla Was i dla waszych zwierząt. Staramy się traktować Waszych podopiecznych tak, jak sami chcielibyśmy, żeby zajęto się naszymi zwierzętami. Zapewniamy im najwyższy poziom specjalistycznej opieki a opiekunom staramy się przystępnie tłumaczyć i omawiać proponowane leczenie i profilaktykę. Stale podnosimy swoje kwalifikacje na konferencjach i szkoleniach, aby zapewniać najwyższą jakość świadczonych usług.„

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O PRZYCHODNI

LEKARZE


Jakub Fatyga

spec. chorób zwierząt nieudomowionych

Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. W 2020 roku ukończył studia specjalizacyjne Choroby Zwierząt Nieudomowionych na SGGW w Warszawie. Jego pasją jest medycyna zwierząt egzotycznych, dlatego od samego początku studiów poszerza wiedzę i umiejętności w tej dziedzinie. W latach studenckich członek kół naukowych – Sekcji Chorób Drobnych Ssaków pod opieką dr n. wet. J. Ziętka oraz Sekcji Parazytologicznej i Chorób Zwierząt Egzotycznych pod opieką dr n. wet K. Szczepaniaka, z którymi trzykrotnie zdobywał II miejsce na międzynarodowych konferencjach w Warszawie, Wrocławiu i Lwowie. Swój warsztat szlifował m.in. w gabinecie weterynaryjnym „Kajman”, w przychodni weterynaryjnej „Oaza” oraz „Wetlandia” w Warszawie. Praktykant w Ptasim Azylu oraz Centrum CITES w Ogrodzie Zoologicznym w Warszawie.

Z Vetiką związany od 2016 roku. Pasjonat egzotycznej chirurgii, stomatologii oraz endoskopii. Uczestnik oraz prelegent wielu konferencji i kursów związanych z tematyką zwierząt egzotycznych. Propagator wiedzy z zakresu chowu, hodowli, behawioru i medycyny zwierząt egzotycznych. Aktualnie kursant na University of Georgia oraz Colorado State University, gdzie poszerza wiedzę w zakresie endoskopii zwierząt egzotycznych.

W Vetice zajmuje się szeroko pojętą interną i chirurgią oraz endoskopią i stomatologią.

Izabella Kuś

Absolwentka Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej w Krakowie. Swoją uwagę skupia na internie, medycynie ratunkowej, anestezjologii, interesuje ją również rehabilitacja – obecnie jest w trakcie kursu specjalizacyjnego w tym zakresie. Do Vetiki przychodziła intensywnie praktykować  będąc już na czwartym roku studiów, a staż lekarski był tego naturalną konsekwencją. Częścią naszego zespołu jest od 2022 roku, oprócz wizyt internistycznych pełni dyżury emergency w trakcie których przyjmuje nagłe przypadki i nadzoruje opiekę nad hospitalizowanymi pacjentami. Prywatnie uwielbia górskie wycieczki oraz wszelkie formy aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Właścicielka królika Juliana oraz psa Reksa.

Aleksandra Podolak

spec. chorób zwierząt nieudomowionych

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu i studiów specjalizacyjnych Choroby Zwierząt Nieudomowionych na SGGW w Warszawie. Już w trakcie studiów swoje zainteresowania skupiała wokół medycyny zwierząt egotycznych. Członkini SKN Zwierząt Egzotycznych Mephitis. Dwukrotnie zdobyła 1 miejsce w sekcji zwierząt egzotycznych w Międzynarodowej Konferencji Studenckich Kół Naukowych i Sejmiku SKN we Wrocławiu za prace poświęcone królikom domowym. Za całokształt prac badawczych oraz wydanych publikacji uzyskała na VI roku stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia naukowe. Swoją praktykę kliniczną rozpoczęła w Vetice w 2019 roku.

Właścicielka 3 królików miniaturowych (Sky, Morbi i Witek), oraz dwóch kotów (Maja i Pablo). W wolnym czasie interesuje ją ogrodnictwo, literatura oraz historia miasta Krakowa.

Zainteresowania zawodowe skupia głównie wokół chirurgii zwierząt egzotycznych, badań mikroskopowych (cytologia/hematologia) oraz medycyny ptaków.

Karolina Ptak

spec. chorób zwierząt nieudomowionych

Założycielka i właścicielka Vetiki. Zajmuje się interną i chirurgią zwierząt egzotycznych ze szczególnym umiłowaniem ptaków i ortopedii.

Prowadzi Fundację Akcja Dla Dzikich Zwierząt pomagając poszkodowanym miejskim zwierzętom w powrocie na wolność.

Kinga Rybarczyk

spec. chorób zwierząt nieudomowionych

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu i specjalizacyjnych studiów podyplomowych Choroby Zwierząt Nieudomowionych na SGGW w Warszawie. Od początku studiów poszerzała swoją wiedzę na licznych konferencjach, szkoleniach i warsztatach głównie z zakresu medycyny zwierząt egzotycznych. W 2018 roku trafiła do Vetiki i od tego czasu związana jest z naszą przychodnią. Tłumaczka polskiego wydania książki na temat leczenia małych ssaków „Ferrets, Rabbits and Rodents Clinical Medicine and Surgery”.

W wolnym czasie uwielbia eksperymentować w kuchni i rozwijać swoje zdolności cukiernicze. Jej hobby są także podróże. Prywatnie królicza oraz psia mama.

Zwierzęta egzotyczne są jej pasją, zwłaszcza małe ssaki, dlatego cały czas rozwija swoją wiedzę z tego zakresu.

W Vetice przyjmuje ssaki, ptaki i gady oraz zajmuje się chirurgią i okulistyką.

Magdalena Zwolińska

spec. chorób zwierząt nieudomowionych

Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz SGGW w Warszawie, gdzie ukończyła studia specjalizacyjne. W trakcie studiów stypendystka za osiągnięcia naukowe, przewodnicząca Sekcji Chorób Drobnych Ssaków działającej pod kierownictwem dr Jerzego Ziętka. Od czasu ukończenia studiów związana praktycznie wyłącznie z medycyną zwierząt egzotycznych. Wieloletnia członkini Stowarzyszenia Pomocy Świnkom Morskim, wolontariuszka Stowarzyszenia Pomocy Królikom. Doświadczenie zawodowe zdobywała m. in. w Przychodni Weterynaryjnej REX w Lublinie, Oaza w Warszawie oraz Oaza w Krakowie. Uczestniczka wielu warsztatów, szkoleń i konferencji w zakresie medycyny zwierząt egzotycznych, prelegentka, obecnie w trakcie prac nad publikacjami naukowymi. Tłumaczka pierwszego w Polsce wydania „Ferrets, Rabbits and Rodents Clinical Medicine and Surgery”. Prywatnie „mama” trzech królików i gekona orzęsionego.

W Vetice, poza przyjmowaniem pacjentów internistycznych i chirurgicznych (małe ssaki, gady i płazy), udziela konsultacji onkologicznych, kardiologicznych oraz ultrasonograficznych.

PERSONEL POMOCNICZY


Hanna Erbel

recepcjonistka

Od małego ciągnęło ją w stronę zwierząt. Z tego powodu w 2017 roku została wolontariuszką w śląskim oddziale Stowarzyszenia Pomocy Królikom, gdzie pomagała przez 3 lata, póki nie wyjechała do Krakowa. Obecnie szkoli się na technika weterynarii. Prywatnie mama trójki adoptowanych Pasztetów. W wolnych chwilach lubi zatracić się w książkach z gatunku fantastyki i tworzyć własną literaturę.

Martyna Garczyk

recepcjonistka

Miłośniczka zwierząt, niekoniecznie tych domowych. Zdobyła tytuł technika hodowli koni w Nakle Śląskim oraz technika weterynarii w Katowicach. Od kilku lat mieszkanka Krakowa, szczególnie związana z nieistniejącym już Balem na Zabłociu, gdzie codziennie stawiała czoła wyzwaniom jako manager kuchni, dziś wita z uśmiechem pacjentów Vetiki i dokłada wszelkich starań, by potrzebujące pomocy zwierzaki trafiły odpowiednio szybko w ręce lekarzy weterynarii. W wolnych chwilach zasiada przy maszynie do szycia lub ucieka na wieś odpocząć od zgiełku miasta. Marzy o ekologicznym gospodarstwie agroturystycznym i hodowli kóz nubijskich.

Adam Jędrychowski

recepcjonista

Technik analityki chemicznej, ratownik i instruktor pierwszej pomocy. W Vetice spełnia dawne marzenia pracy ze zwierzętami stając na pierwszej linii czyli naszej Vetikowej recepcji! Prywatnie koci tata długowłosego Fafika, a w przeszłości właściciel kilku kawii domowych, chomików i agamy brodatej. Zawodowo zajmował się również handlem oraz serwisem sprzętu medycznego. Po godzinach zajmuje się fotografią portretową i krajobrazową oraz stawia swoje pierwsze kroki w kinematografii.
W obszarze medycznych zainteresowań są stany nagłe, anestezjologia z intensywna terapią i diagnostyka obrazowa.

Aleksandra Janicka

technik weterynarii

Absolwentka Uniwersytetu Rolniczego na kierunku Zootechnika Hodowla i użytkowanie koni. Studia magisterskie kontynuowała na kierunku Zootechnika ze specjalizacją Bioinżynieria rozrodu zwierząt. Posiada tytuł zawodowy technika weterynarii. W wolnych chwilach uczy się szyć na maszynie, wyplata makramy i zbiera płyty winylowe. Wielbicielka koni i kotów, a odkąd pracuje w Vetice również świnek morskich i dużych papug. Właścicielka kotki o imieniu Kitusia. Do niedawna stała na pierwszej linii frontu recepcji umawiając na wizyty, obecnie dba o Waszych pupili na szpitalu i pomaga lekarzom realizując swoją największą pasję.

Kamila Krzeszowiak

technik weterynarii

W 2017 roku uzyskała tytuł Technika Leśnika w Zespole Szkół Drzewnych i Leśnych w Żywcu. Odbyła praktyki w Nadleśnictwie w Suchej Beskidzkiej, gdzie miała kontakt z dzikimi zwierzętami i zajmowała się
edukacją leśną dzieci i młodzieży. Od 2017 roku studentka zootechniki na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, specjalność hodowla zwierząt. Miłość i pasja do zwierząt sprawiły że w 2019 roku zdobyła tytuł technika weterynarii w Krakowskiej Szkole Innowacji w Krakowie.
Zawsze chętnie działała jako wolontariuszka np. w mini zoo w żywieckim parku, zajmując się zwierzętami dzikimi, gospodarskimi i egzotycznymi. Uczestniczyła też w różnych kursach i szkoleniach weterynaryjnych m.in kurs pierwszej pomocy i prewencji weterynaryjnej psów i kotów, kurs asystent lekarza weterynarii, i kurs
fitoterapia weterynaryjna. Jej pasje to: ziołolecznictwo, jazda konna, gra na skrzypcach, wędrówki górskie, łucznictwo, folklor, rehabilitacja zwierząt. Od 2014 roku tancerka i śpiewaczka w zespole regionalnym. Prywatnie właścicielka psa, dwóch kotów i konia.

Kinga Sikora

asystent lekarza

Studentka Zootechniki o specjalizacji Prewencja Weterynaryjna i Ochrona Zdrowia Zwierząt na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Interesuje się dietetyką i behawiorystyką, głównie gryzoni i zajęczaków. Swoją przygodę z niesieniem pomocy zwierzakom rozpoczęła kilka lat temu, jako wolontariuszka w schronisku. Później, z zamiłowania do małych ssaków podjęła wolontariat w Stowarzyszeniu Pomocy Królikom, w oddziale Bytomskim. Miłośniczka zwierząt i natury. Od wielu lat pasjonatka sztuk walk. W wolnym czasie majsterkuje i aktywnie wypoczywa zwiedzając zielone zakątki Małopolski i Śląska Prywatnie opiekunka dwóch kawii domowych o włoskich imionach Tortiglioni i Rigattoni. Obecnie realizuje swoje największe marzenie w szeregach zespołu Vetiki.

Julia Szczesio

asystent lekarza

Od lat związana z fundacjami ratującymi koty. Sama w swoim domowym zaciszu prowadzi koci dom tymczasowy ale zdarzało się jej być też mamą zastępczą dla lisów, wiewiórek i jeży. Zwierzęta są jej życiową pasją. Jak się okazało nie samym kotem żyje człowiek, więc postanowiła poszerzyć swoje działania i trafiła do Vetiki jako wolontariuszka w Fundacji Akcja Dla Dzikich Zwierząt. Życie przychodni bardzo ją pochłonęło i w trakcie nauki na kierunku technik weterynarii rozpoczęła praktyki w naszym szpitaliku. Chęć poszerzania wiedzy i umiejętności zaowocowała tym, że w maju 2023 zasiliła techniczne szeregi zespołu. To ona dba o pełne miseczki, wygłaskane futerka i zadowolone pyszczki Waszych pupili. Prywatnie mistrzyni karate, mama dwójki pełnej miłości do zwierząt dzieci i właścicielka stadka kotów oraz dwóch skinny kawii domowych – Glorii i Tosi a w planach jest jeszcze duża jaszczurka.

Aleksandra Strojnowska

technik weterynarii

Swoją przygodę z Vetiką zaczęła w 2018 roku od wolontariatu w ośrodku Akcja dla Dzikich Zwierząt. Regularne dyżury pozwoliły jej na uzyskanie wiedzy na temat opieki nad dzikimi zwierzętami, gdzie obecnie zajmuje się m.in. odchowem osesków oraz piskląt a także współtworzy fanpage Akcja dla Dzikich Zwierząt-Kraków. Szybko podjęła naukę w Krakowskiej Szkole Innowacji i początkiem 2020 uzyskała tytuł technika weterynarii, podejmując pracę w zawodzie. Jest także zoopsychologiem i behawiorystą ze specj. gryzonie i króliki. Ukończyła kurs biologii i behawioru szczurów oraz kurs diagnostyki zwierząt egzotycznych. Członek Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Jest magistrem inżynierem Inżynierii Środowiska ze specj. Gospodarka Niskoemisyjna. Opiekunka psa, kota, ślimaka afrykańskiego i stada szczurków. Prywatnie interesuje się tańcem, śpiewem i rysunkiem. W wolnych chwilach czyta thrillery i książki o tematyce II wojny światowej.


Aleksandra Wygrabek

technik weterynarii

Z Vetiką związana od 2017 roku, początkowo jako wolontariusz Akcji dla Dzikich Zwierząt. Dzięki regularnym dyżurom w ośrodku zdecydowała się rozpocząć policealną szkołę dla techników weterynarii, jednocześnie zaczynając pracę w tej branży. Doświadczenie zdobywała w całodobowej klinice dla psów i kotów lecz w głównym kręgu jej zainteresowań są zwierzęta egzotyczne oraz dzikie. W Vetice zajmuje się głównie anestezjologią. Miłośniczka domowych i ogrodowych roślin. Entomolog amator. W wolnym czasie czyta japońska mangę, gra w gry planszowe i karciane. Jest właścicielką dwóch whippetów, kameleona jemeńskiego, gekona orzęsionego oraz stada gołębi adoptowanych właśnie z Vetiki.

Jak do nas trafić

Przychodnia Weterynaryjna Vetika
ul. Lipska 49
30-721 Kraków
tel.: +48 511 195 708
e-mail: przychodnia@vetika.com.pl
Facebook Pagelike Widget

Copyright © 2014 - 2024 Vetika | Wykonanie: CreativeOne