Specjalista chorób zwierząt nieudomowionych

Lekarz weterynarii Karolina Ptak


Zaraz po ukończeniu studiów weterynaryjnych w Lublinie w 2007r. rozpoczęła pracę w Krakowie. Specjalizuje się w leczeniu ptaków i zwierząt egzotycznych, ale jej pasja są wszystkie zwierzęta. Już w trakcie studiów jej zainteresowania skierowane były w stronę ptaków – zarówno tych egzotycznych, jak i dzikich. W dużej mierze przyczyniły się do tego pobyty w Ptasim Azylu w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym, gdzie pod okiem dr Andrzeja Kruszewicza odbywała wolontariat i praktyki studenckie. Następne praktyki to kolejne ogrody zoologiczne – we Wrocławiu i Gdańsku Oliwie oraz miesięczny pobyt w jednym z najważniejszych ośrodków rehabilitacyjnych dla dzikich zwierząt w Stanach Zjednoczonych – Wildlife Center of Virginia, połączony z wyjazdem do zoo w Waszyngtonie.

Kontynuacją i rozwinięciem tej pasji są skończone w 2014r. podyplomowe studia specjalizacyjne „Choroby zwierząt nieudomowionych” na SGGW w Warszawie, obejmujące tematy z zakresu zwierząt egzotycznych, ptaków, zwierząt w zoo oraz wolnożyjących. W ramach specjalizacji odbyła staż w Wielkiej Brytanii u wybitnego specjalisty w dziedzinie zwierząt egzotycznych Johna Chittiego, połączony z praktykami w ośrodku dla ptaków drapieżnych Hawk Conservancy Trust, gdzie m.in. zapoznawała się z pracą z ptakami sokolniczymi.

Lubi pracę z każdymi zwierzętami, dlatego stale dokształca się również w zakresie medycyny psów i kotów, uczestnicząc w licznych szkoleniach i konferencjach.

W wolnych chwilach lubi jeździć na nartach i na snowboardzie, chodzić po górach i każdy możliwy kontakt z przyrodą. Krakowianka z wyboru. Nyska i Pan Kot to jej dwaj koci przyjaciele.


Jak do nas trafić

Vetika
ul. Lipska 49
30-721 Kraków
tel.: +48 511 195 708
e-mail: przychodnia@vetika.com.pl
Facebook Pagelike Widget

Copyright © 2014 - 2022 Vetika | Wykonanie: CreativeOne