Asystowanie lekarzom, opieka nad zwierzętami, obsługa rejestracji

Student weterynarii Kinga Zając


Jest studentką weterynarii Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ-UR, od zawsze zdeterminowaną by pomagać zwierzętom bez względu na ich wielkość, gatunek czy stopień udomowienia. Od początku istnienia Vetiki stara się zdobywać doświadczenie pomagając w Ośrodku, oraz przy pacjentach kliniki. Bardzo dobrze czuje się w pracy z dzikimi zwierzętami, zarówno ptakami jak i ssakami. W okresie odchowu osesków i piskląt, w zależności od tego czyje maluchy potrzebują pomocy zamienia się w zajęczą, jeżową czy wiewiórczą mamę, karmiąc co kilka godzin i masując maleńkie brzuszki, po to by po kilku tygodniach móc cieszyć się ich powrotem do natury.

Oprócz pracy w Vetice odbywała praktyki w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu oraz Pomorskim Ośrodku Rehabilitacji Dzikich Zwierząt OSTOJA. Od sześciu lat, kilka razy w roku jeździ do Fokarium Stacji Morskiej w Helu, w okresie rehabilitacji dzikich fok, gdzie opiekuje się chorymi i słabymi szczeniętami.

Szczególne miejsce w jej sercu zajmują króliki, współtworzy krakowski azyl Stowarzyszenia Pomocy Królikom – „Uszatą Przystań”, między innymi zajmując się ich adopcjami. Sama w domu ma przygarnięte ze Stowarzyszenia dwa hodowlane króliki, czarną Papaję i przypominającego zająca Szkwała. Dopełnieniem tego stada jest psi senior – Filip.

Kiedy nie jest na zajęciach, w lecznicy, albo w Uszatej Przystani wielką radość sprawia jej gotowanie i pieczenie wegańskich smakołyków. A kiedy ma jeszcze więcej czasu wyjeżdża nad morze, lub jeszcze lepiej na morze gdzie wypoczywa żeglując.


Jak do nas trafić

Vetika
ul. Lipska 49
30-721 Kraków
tel.: +48 511 195 708
e-mail: przychodnia@vetika.com.pl
Facebook Pagelike Widget

Copyright © 2014 - 2022 Vetika | Wykonanie: CreativeOne