Asystowanie lekarzom, opieka nad zwierzętami, obsługa rejestracji

Technik weterynarii Magdalena Joniec


Pracę ze zwierzętami rozpoczęła jako wolontariusz w krakowskim schronisku dla psów i kotów, gdzie zajmowała się socjalizacją i przygotowaniem psów do adopcji. Następnie związała się z fundacją Akcja Dla Dzikich Zwierząt przy przychodni Vetika. Pomoc w ośrodku przekonała ją do podjęcia nauki w technikum weterynaryjnym, a wolontariat szybko przekształcił się w staż w gabinecie.

Do jej obowiązków należy przyjmowanie zwierząt do hotelu, szpitala i na zabiegi oraz wydawanie ich do domów, karmienie i obserwacja podopiecznych przebywających w lecznicy, przygotowywanie i podawanie leków, opieka przed i pooperacyjna, znieczulanie i wybudzanie pacjentów, wykonywanie zdjęć RTG, asysta podczas zabiegów. Ponadto kontakt z laboratoriami oraz hurtowniami, sprzedaż leków, karm i preparatów, obsługa poczekalni oraz dbanie o ład i porządek.

Swoją wiedzę poszerza na konferencjach oraz szkoleniach, nie wyobraża sobie pracy w innej branży niż weterynaria.
Wielbicielka wielu gatunków, zarówno dzikich, jak i udomowionych, małych i dużych. Do jej faworytów należą krukowate, psy pasterskie oraz szczury, te ostatnie towarzyszą jej od ponad 20 lat. W tym momencie właścicielka dwóch adopciaków: psa Miszy oraz kota Orzeszka.

W wolnym czasie odwiedza europejskie kempingi z dala od cywilizacji, a blisko natury. Jej marzeniem jest wielki ogród pełen kóz.


Jak do nas trafić

Vetika
ul. Lipska 49
30-721 Kraków
tel.: +48 511 195 708
e-mail: przychodnia@vetika.com.pl
Facebook Pagelike Widget

Copyright © 2014 - 2021 Vetika | Wykonanie: CreativeOne